Zaproszenie do udziału w konkursie

Zaproszenie do udziału w konkursie

Szanowni Państwo, Nauczyciele oraz Uczniowie,

wiemy, jak ważne w dzisiejszym świecie jest sprawne posługiwanie się językiem angielskim i jak nauczycielom zależy na nauczeniu wychowanków swobodnego wypowiadania się w tym języku. Wiemy też, że młodzież chce być dziś jak najlepiej przygotowana do wejścia na rynek pracy z sukcesem, który zagwarantuje im bezpieczny start w dorosłe życie.

Dlatego Fundacja Wspierania Edukacji i Rozwoju „Innowatorium” wraz z SEGRO Poland, właścicielem, deweloperem i zarządcą powierzchni magazynowych, firmą o brytyjskich korzeniach, organizują – już po raz drugi – międzyszkolny konkurs znajomości języka angielskiego i wiedzy o rynku nieruchomości oparty na grach symulacyjnych. Gry będą uczyły młodzież negocjacji, komunikacji, współpracy i wdrażania nowoczesnych technologii (PropTech), a język angielski będzie obowiązującym w czasie trwania rozgrywki. 

W konkursie przewidziane są nagrody rzeczowe dla uczestniczących szkół, a laureaci konkursu zostaną nagrodzeni profesjonalnymi kursami z języka angielskiego (kursy przygotowujące do egzaminu certyfikującego FCE).

Projekt Akademia SEGRO odbędzie się w dwóch etapach: etap szkolny – w każdej szkole, która podejmie wyzwanie, 2 klasy drugie przejdą przez warsztat oparty na grze szkoleniowej przygotowanej specjalnie dla potrzeb tego projektu oraz Etap Finałowy – wyłonieni uczniowie wraz z nauczycielem zostaną zaproszeni na całodniowe wydarzenie, w czasie którego będą uczestniczyć w wykładach w formule TEDx przygotowanych przez firmę SEGRO, będą mogli zwiedzić najnowocześniejsze obiekty produkcyjno-magazynowe w Polsce i wezmą udział w rozgrywce finałowej.

W pierwszej edycji konkursu wzięło udział 280 uczniów z 7 szkół, 6 osób zostało laureatami i zdobyło darmowy kurs języka angielskiego. Nietypowa, przyjazna formuła konkursu, użycie gry szkoleniowej, dobra atmosfera – dzięki temu z udziału w konkursie byli zadowoleni nawet uczniowie, którzy nie zdobyli nagród. Starannie i umiejętnie opracowana formuła konkursu i rozgrywki pozwala zabłysnąć uczniom, którzy nie należą do prymusów szkolnych, pomaga dowartościować uczniów z “tylnych rzędów”, a także wciąga i angażuje nawet tych, którzy zazwyczaj nie są zainteresowani działaniami realizowanymi przez szkołę.

Serdecznie zapraszamy Państwa uczniów wraz z nauczycielem-opiekunem do wzięcia udziału w Projekcie “Akademia SEGRO”.

Zgłoś się pisząc na adres: akademia.segro@innowatorium.org

Regulamin konkursu

REGULAMIN KONKURSU AKADEMIA SEGRO 2024 I. Postanowienia wstępne 1. Regulamin określa: cele i…